GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Koppar 14997421
*
nr 1499 7421
Koppar
med fat 6 delar, Gefle. Diameter: 10-16 cm. Höjd: 2-5,5 cm
Kondition: slitage, spricka
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 19:34:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 19:22:37
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
*
Koppar
Kondition: slitage, spricka
nr 1499 7421
Koppar
med fat 6 delar, Gefle. Diameter: 10-16 cm. Höjd: 2-5,5 cm
Kondition: slitage, spricka
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/10 19:22:37 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.



